Aktualności Aktualności

AKCJA JEDNO DZIECKO - JEDNO DRZEWO ZAKOŃCZONA!

Współpraca leśników z Nadleśnictwa Miradz oraz pracowników ratusza w Strzelnie z burmistrzem na czele zaowocowała kameralnym jednak bardzo sympatycznym spotkaniem. Na skwerze nieopodal gimnazjum rodzice posadzili dęby aby uczcić swoje dzieci.

Miłość do swojego dziecka można okazywać na wiele sposobów. Jej świadectwem są między innymi codzienne czynności takie jak stała opieka, karmienie, przewijanie, wspólne spacery czy wspólne zabawy. Dla wielu rodziców wszystkie wyżej wymienione czynności to jednak za mało by czuć się spełnionym. Między innymi dlatego w piątek, 4 października spotkaliśmy się z rodzicami oraz ich dziećmi na skwerze przy ulicy Topolowej w Strzelnie by wspólnie z burmistrzem Panem Dariuszem Chudzińskim uczcić narodziny ich dzieci w wyjątkowy sposób. Tym sposobem było posadzenie drzewa – dębu – które ma dorastać wraz z pociechą i razem z nią iść przez życie oraz przezwyciężać wszystkie napotykane po drodze przeciwności losu.

Akcja sadzenia jest ogólnopolska, nosi nazwę „Jedno dziecko-jedno drzewo” i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w następnych latach. Zdajemy sobie sprawę z braku gruntów w okolicach miejscowości gminnych ale uśmiech rodziców zebranych tego dnia przy szkole upewnił nas, że było naprawdę warto. Tym bardziej dziękujemy miastu Strzelno, że owe grunty się znalazły i wspólnie mogliśmy przeprowadzić akcję. Podkreśla ona wagę narodzin dzieci, w rękach których zawarta  jest nasza przyszłość oraz rangę drzew – życiodajnego elementu przyrody.

tekst: Paweł Wesołowski