Aktualności Aktualności

Arbor Day - Światowy dzień drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa.

     Wszystko zaczęło się od amerykańskiego przyrodnika i działacza ochrony przyrody Juliusza Mortona, który swego czasu był sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych oraz gubernatorem stanu Nebraska. 10 kwietnia 1872 r. zwrócił się z apelem do rodaków, by każdy, kto może, posadził tego dnia drzewo.

     W Polsce Święto Drzewa obchodzimy już od dwudziestu lat, a w Europie święto to ma ponad siedemdziesięcioletnią tradycje. Ta międzynarodowa akcja sadzenia drzew ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej społeczeństwa.
     Z tej okazji leśnicy z Nadleśnictwa Miradz wybrali się do przedszkoli, aby wspólnie z najmłodszymi przyrodnikami posadzić drzewa i porozmawiać o roli, jaką spełniają. Nie zabrakło też pytań o prace leśnika.

Zanim posadziliśmy wspólnie drzewa krótko omówiliśmy jak to właściwie zrobić.     O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ...