Aktualności Aktualności

Analogowo, czyli (nie)odległa fotograficzna podróż w przeszłość

Spotkanie przy kawie i pączkach z projekcją fotografii analogowej Pawła Kaczorowskiego w Klubie Senior + przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie

  

W dniu 8 lutego, w Klubie Senior + przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie, odbyło się niezwykłe wydarzenie przy okazji Tłustego Czwartku - Projekcja fotografii analogowej autorstwa Pawła Kaczorowskiego pn. Analogowo, czyli (nie)odległa fotograficzna podróż
w przeszłość. Paweł Kaczorowski, leśnik z Nadleśnictwa Miradz, inżynier nadzoru oraz pasjonat fotografii przyrodniczej, zaprezentował swoje unikatowe dzieła w ramach cyklu spotkań z okazji 100-lecia Lasów Państwowych.

Podczas spotkania, Paweł Kaczorowski dzielił się z uczestnikami kulisami wykonywania fotografii analogowej, opowiadając o swojej pasji obserwowania przyrody i trudach związanych z uchwyceniem perfekcyjnego kadru. Już od dzieciństwa, autor fascynował się naturą, wczesnymi porankami wyruszając w teren, by studiować życie ptaków, szczególnie tych zamieszkujących obszary wodno-błotne.

Jego fotografie, docenione i nagradzane w licznych konkursach fotograficznych dla leśników
i szerokiego grona odbiorców, znalazły się także w albumach i różnych wydawnictwach. Podczas tego wyjątkowego spotkania, uczestnicy zostali zabrani w fascynującą podróż przez leśne i wiejskie szlaki, odkrywając ich historię na archiwalnych slajdach.

Paweł Kaczorowski przygotował archaiczny sprzęt - rzutnik, który jak dawniej musiał być ustawiony na krzesłach, aby dobrze rzucał obraz na ekran ścienny, co pozwoliło uczestnikom doświadczyć magii tradycyjnego pokazu zdjęć.

Na zakończenie wydarzenia, prezes PTTK Zbigniew Domański podziękował Pawłowi Kaczorowskiemu za inspirującą prelekcję i fascynujący pokaz archiwalnych fotografii.