Aktualności Aktualności

Hubertus - stajnia łakie 2023

W okolicach dnia imienin Huberta przypadających na 3 listopada obchodzone jest wspólne święto myśliwych, leśników i jeźdźców – Hubertus.

Nasz Hubertus odędzie się w Stajni Łakie, w sobotę 28 pażdziernika br. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 14.00.

Przygotowano wiele atrakcji m. in.:

- Hubertus w opowieściach myśliwskich;
- Kadryl - układ taneczny na koniach;
- Pokaz psów myśliwskiach;
- Polowanie na lisa na koniach;

- Wystawę trofeów myśliwskich;
- Szukanie lisa w lesie;
- Gry i zabawy o tematyce jeździeckiej, myśliwskiej i leśnej;
- Ognisko;
- Myśliwskie jadło.


      Leśnicy będą oferowali wydawnictwa, głównie o tematyce edukacyjnej oraz broszury promujące ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną Nadleśnictw. Odwiedzający stoisko otrzymają od leśników, w zamian za udzielenie odpowiedzi na pytanie o tematyce leśnej, nagrody w postaci leśnych gadżetów.
W naszym pawilonie będzie można spróbować wyrobów z dziczyzny ze sklepu Dobre z Lasu  oraz miodów z terenów leśnych w ramch wydarzenia pn. "Miradzkie miody prosto z leśnej pasieki".

     Organizatorami wydarzenia są Stajnia Łąkie, Sołectwo Łakie oraz Stowarzyszenie Ecce Homo w Strzelnie, a współorganizatorami: Nadleśnictwo Miradz, Dom Kultury w Strzelnie,Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Zagorowie, Koło Gospodyń Wiejskich Młyny-Młynice, Koło Gospodyń Wiejskich Łąkie oraz KŁ Szarak, KŁ nr 124 Racjonalnego Łowiectwa, SP im. A.A. Michelsona w Strzelnie, SP im. J. Dałkowskiego w Strzelnie.