Aktualności Aktualności

IV Turystyczno-Harcerska Roweriada w Nadleśnictwie Miradz

To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane przez strzeleński Oddział PTTK we współpracy z 13. drużyną Harcerską Nieprzetartego Szlaku im. Mikołaja Kopernika przy SOSW w Strzelnie oraz Nadleśnictwem Miradz. Celem imprezy była popularyzacja turystyki rowerowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Start i trasa

Cykliści wyruszyli z Placu św. Wojciecha w Strzelnie i pokonali malowniczą trasę prowadzącą przez miradzkie lasy, aby dotrzeć na teren Zielonej Klasy w Miradzu. Na miejscu otwarcia imprezy dokonali burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński, nadleśniczy Wojciech Wojtasiński oraz drużynowy phm Arkadiusz Przybyszewski. Wojciech Wojtasiński zachęcił uczestników do korzystania z piękna lasów oraz podziękował za ich udział, podkreślając znaczenie kontaktu z naturą.

Gry i zabawy

Leśnicy z Nadleśnictwa Miradz przygotowali grę terenową "Ucz się i baw w Nadleśnictwie Miradz", w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych. Gra terenowa polegała na odnajdywaniu przystanków w lesie, rozwiązywaniu zadań związanych z przyrodą oraz zdobywaniu punktów. Specjalista służby leśnej ds. ochrony lasu, Radosław Roszak, omówił zasady gry, a uczestnicy z zapałem podjęli się wyzwań, takich jak obliczanie obwodu dębu czy rozpoznawanie gatunków ptaków.

Wyniki i Nagrody

Najlepszą drużyną okazały się Wilki, zdobywając 21 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna Pika z 20 punktami, a trzecie - Gumisie z 18 punktami. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i upominki od strzeleńskiego PTTK. Burmistrz Dariusz Chudziński oraz radny Tomasz Adamczak przekazali na ręce phm. Arkadiusza Przybyszewskiego czterotomowy album "Wieści ze Strzelna" dla drużyny harcerskiej działającej przy SOSW.

Zakończenie i Poczęstunek

Po emocjonujących zmaganiach uczestnicy zostali zaproszeni na turystyczny poczęstunek z myśliwskiego grilla oraz domowe wypieki. Całość wydarzenia prowadziła Dominika Witkowska, dbając o radosną atmosferę. Uczniowie szkoły podstawowej Dałkowski zaprosili wszystkich do zatańczenia integracyjnego tańca belgijka, co zakończyło dzień tańcami i wspólną zabawą w Zielonej Klasie.