Aktualności Aktualności

Kujawska potańcówka i finał warsztatów - Do korzeni!

Finał warsztatów „Do korzeni” oraz koncert pod koronami drzew okazały się wielkim sukcesem. Kultura ludowa może być wciąż żywa i obecna w naszym codziennym życiu.

Finał warsztatów „Do korzeni” oraz Koncert Pod Koronami Drzew - Potańcówka na Kujawską Nutę

W piątek, 5 lipca, zakończyliśmy wyjątkowe wydarzenie - warsztaty „Do korzeni”. Wieczorny koncert pod koronami drzew, który był zwieńczeniem tego dwutygodniowego cyklu warszatów, przerodził się w radosną potańcówkę na kujawską nutę.

Warsztaty „Do korzeni”

Warsztaty „Do korzeni” zorganizowane przy współpracy z niezastąpionym Nadleśnictwem Miradz, Lasy Państwowe, były artystycznym przedsięwzięciem skierowanym do dzieci i młodzieży od 8 roku życia. Odbywały się one w dniach 24 czerwca – 5 lipca, z wyłączeniem śród oraz weekendów. Warsztaty obejmowały szeroki zakres dziedzin kultury: muzykę, śpiew, plastykę, taniec oraz teatr.

Koncert Pod Koronami Drzew

Finałowym wydarzeniem była niezwykła potańcówka na świeżym powietrzu, która odbyła się pod majestatycznymi koronami drzew. Wieczór zakończył się koncertem kapeli ludowej, która zagrała tradycyjne kujawskie melodie. Muzycy, ubrani w regionalne stroje, przenieśli zgromadzoną publiczność w czasy, kiedy muzyka ludowa towarzyszyła każdemu ważnemu wydarzeniu w życiu społeczności.

Magia Chwili

Wieczór pod koronami drzew był magiczny. Świetliste girlandy, które oświetlały miejsce wydarzenia, tworzyły niepowtarzalny klimat, a przyjemna letnia aura sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Wspólne tańce, śpiewy i radość zebranych ludzi stworzyły niezapomnianą atmosferę, którą uczestnicy będą wspominać jeszcze długo.

 

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach i potańcówkach!