Asset Publisher
OBIEKTY EDUKACYJNE W NADLEŚNICTWIE MIRADZ
Celem ukazania wielu pożytecznych funkcji ekologicznych i produkcyjnych jakie spełnia las nadleśnictwo posiada obiekty edukacyjne przygotowane głównie z myślą o dzieciach i młodzieży.
Ścieżki edukacyjne Nadleśnictwa Miradz
Witamy w Nadleśnictwie Miradz! Przygotowaliśmy dla Was trzy ścieżki edukacyjne, które pozwolą poznać różnorodne aspekty pracy leśnika, tajemnice przyrody oraz historię tego unikalnego miejsca.
Ścieżka dydaktyczna "Leśna akademia"Długość: 2,5 km
Czas przejścia: 2,5 godziny
Ścieżka dydaktyczna jest idealna dla rodzin z dziećmi oraz grup szkolnych. Trasa prowadzi przez różnorodne ekosystemy, w tym lasy mieszane oraz dawne tereny podmokłe. Na odcinku
o długości ok. 2,5 km wyznaczono 13 przystanków tematycznych, które omawiają poszczególne aspekty związane z pracą leśnika, budową lasu oraz zwierzętami zamieszkującymi las.
Ścieżka przyrodnicza "Las dla ludzi i przyrody"
Długość: 2,4 km
Czas przejścia: 1 godzina
Ścieżka przyrodnicza "Las dla ludzi i przyrody" to trasa dla tych, którzy chcą głębiej poznać zawiłości ekosystemów leśnych. Ścieżka prowadzi przez malownicze lasy, gdzie można spotkać różnorodne gatunki drzew, ptaków i innych zwierząt. Wzdłuż trasy znajdują się punkty obserwacyjne oraz tablice informacyjne.
Ścieżka neolityczna "Kamienne miasto"
Długość: 1,7 km
Czas przejścia: 1,5 godziny
Ścieżka neolityczna "Kamienne miasto" przeniesie Państwa w czasie do epoki neolitu. Trasa prowadzi przez stanowiska archeologiczne, gdzie odkryto ślady dawnych grobowców. Na trasie znajdują się tablice informacyjne opisujące m. in. życie i zwyczaje ludzi z tamtej epoki. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak wyglądało życie tysiące lat temu.
Życzymy Państwu miłych wrażeń i niezapomnianych chwil podczas spaceru po Lasach Miradzkich. Prosimy o poszanowanie przyrody i pozostawienie jej w nienaruszonym stanie, aby przyszłe pokolenia również mogły cieszyć się jej pięknem.
Zielona Klasa
Zlokalizowana jest przy siedzibie nadleśnictwa. Leśnicy prowadzą tutaj zwykle zajęcia przy ognisku, które są podsumowaniem tematyki poruszonej podczas wędrówki ścieżką dydaktyczną. Obiekt wyposażony jest m.in. w zadaszone ławostoły, mini plac zabaw dla młodszych dzieci, zabawy i pomoce edukacyjne o tematyce leśnej oraz w miejsce na ognisko. Jednocześnie na placu przebywać może kilkadziesiąt osób. Bezpośrednio przy obiekcie znajduje się parking.
Sala edukacyjna
Sala w biurowcu nadleśnictwa wyposażona w sprzęt multimedialny oraz tablice interaktywne niezbędne do prowadzenia zajęć. Leśnicy prowadzą tutaj zajęcia z dziećmi i młodzieżą szkolną zwykle w dni z niesprzyjającą aurą. Opisywana sala wyposażona jest w oddzielne sanitariaty.
W ciągu roku obiekty edukacyjne Nadleśnictwa Miradz odwiedza średnio około 3000 osób, głównie dzieci i młodzieży szkolnej. Korzystają z nich m.in. także cykliści oraz uprawiający biegi i nordic walking.
Zapraszamy do odwiedzania naszych obiektów. W przypadku grup zorganizowanych planujących skorzystanie z usług leśnika – przewodnika bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt i rezerwację terminu. Osoba do kontaktu: Justyna Łukasiewicz tel.: 52 31 89 397, kom.: 729 142 928.